ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Statybininkų g. 3. LT-50124 Kaunas
Tel.: +370 37 311 267
Faks.: +370 37 490 734
El.p.: info@kaunoratc.lt

DUK

1. Ar galima į popieriui skirtus konteinerius mesti pakuotes nuo pieno ar sulčių?

Ne, nes šios pakuotės sudarytos iš įvairių sluoksnių: popieriaus, polietileno, kartono, folijos. Šias atliekas reiktų mesti į plastikui skirtus konteinerius.

2. Ar galima stambiagabaritines atliekas krauti į buitinių atliekų konteinerius?

Ne, visas šias atliekas reikia pristatyti į atliekų priėmimo punktus. Iš gyventojų šios atliekos turi būti priimamos nemokamai.

3. Ar galima į stiklui skirtus konteinerius mesti stiklainius?

Taip, tačiau stiklainius reikia išplauti, nuimti kamštelius ir jų žiedelius, pašalinti foliją.

4. Ar galima į plastmasės konteinerį mesti butelius su kamšteliu?

Ne, tokius butelius reikia mesti be kamštelių, nes jie pagaminti iš kitos rūšies (neperdirbamo) plastiko.

5. Ar galima į biodegraduojamoms (virtuvės ir maisto atliekų) atliekoms skirtus konteinerius mesti sodo atliekas?

Sodo, daržo atliekos turėtų būti kompostuojamos ir šalinamos į atskirus konteinerius, skirtus kompostavimui. Susidarantis kompostas taptų naudinga trąša Jūsų darže ar sode.

6. Kokia prasmė rūšiuoti atliekas?

Komunalinių atliekų tvarkymo sistema yra organizuojama taip, kad būtų įgyvendintas principas - teršėjas moka, t. y., visas komunalinių atliekų tvarkymo išlaidas apmoka komunalinių atliekų turėtojai.

Atliekų tvarkymo kaina didžiąja dalimi priklauso nuo to, kiek atliekų pristatoma į sąvartyną. Taigi, norint, jog mokesčiai už atliekų tvarkymą mažėtų, būtina mažinti atliekų, patenkančių į sąvartynus, kiekį. Tai didele dalimi priklauso nuo gyventojų, kadangi kuo daugiau antriniam perdirbimui tinkamų žaliavų bus išrūšiuojama, tuo mažiau atliekų bus sukaupiama bendruose konteineriuose ir tuo mažiau jų bus pristatoma į sąvartynus. To pasėkoje mes išsaugosime sveikesnę ir švaresnę aplinką, sukaupsime antrinių žaliavų ir taip taupysime gamtos išteklius bei energiją ir be abejonės, sumažinsime atliekų tvarkymo išlaidas.

Konteinerių su išrūšiuotomis stiklo, plastiko ar popieriaus atliekomis išvežimas nekainuoja - reikia mokėti tik už faktiškai išvežtų buitinių atliekų kiekį. Kai į bendruosius konteinerius pateks mažiau atliekų, kadangi dalis jų bus išrūšiuota, tada vežėjai galės retinti atliekų išvežimų skaičių ir tai taip pat turėtų įtakos galutinei atliekų tvarkymo kainai.

Rūšiuojant atliekas svarbu nepamiršti, jog į rūšiavimo konteinerius galima mesti tik švarias antrines žaliavas, nešvarias pakuotes būtina išplauti.

Per 2010 m. Kauno mieste ir Kauno rajone iš rūšiavimo konteinerių buvo surinkta: plastiko - apie 668 t; stiklo - apie 1494 t; popieriaus - apie 437 t. Iki šiol šie skaičiai kasmet didėja ir, tikėkimės, toliau didės.

Žmonės turi suvokti, jog tik nuo jų pačių priklauso, kokią ateitį turės ateinančios kartos. Ar tai bus švari, saugi ir jauki aplinka, ar didžiulis sąvartynas. Pirmas žingsnis ką reiktų ta linkme padaryti, tai pradėti nuo savęs.

 Neradote Jums reikalingo atsakymo?
Jūsų vardas:
Jūsų el. paštas:
Klausimas:
Saugos kodas:
CAPTCHA Kitas kodas